Dánské obranné složky, Dánsko

Dánské obranné složky, Dánsko

  • ForsvarMat

Dánské obranné složky, Dánsko

Forsvarets Materieltjeneste (FMT) je divize Dánské armády. FMT poskytuje a zajišťuje údržbu mnohých druhů materiálu a vybavení pro vojenské složky včetně armády, jakož i námořních a leteckých sil. FMT má 2 400 zaměstnanců a po celé zemi více než 60 dep, ve kterých spravuje více než 700 000 položek.

Plukovník Jens Kofoed vysvětluje: „Spolupráci se společností Constructor jsme se rozhodli navázat proto, že jsme chtěli, aby kontrolu našich paletových regálů a policových systémů v jednotlivých depech prováděli kvalifikovaní a certifikovaní inspektoři INSTA. Společnost Constructor po každé kontrole zasílá zprávu s evidencí všech oprav a/nebo modernizací potřebných pro zajištění maximální úrovně bezpečnosti“.

„Se společností Constructor, která důkladně a profesionálně kontroluje a modernizuje všechny naše regály v souladu s evropským standardem DS/EN 15635, máme rozvinutou spolupráci na velmi vysoké úrovni. Díky tomu máme k dispozici dostatek důkazů o tom, že bezpečnost našich skladů je v absolutním pořádku,“ dodává Jens Kofoed.

Holger Thor Nielsen, který byl jmenován projektovým funkcionářem a zodpovídá za modernizaci bezpečnosti, pokračuje: „V návaznosti na kontrolu regálů jsme uplatnili nové bezpečnostní opatření. Například jsme nainstalovali díly na ochranu koncových částí vozíků a prvky na ochranu stojek. Kromě toho jsme nainstalovali tunelové ochranné prvky na ochranu při průjezdu pod paletové regály.

Neméně důležité je to, že odteď je každý paletový regál vybaven zátěžovým značením, na kterém se uvádí typ police, rozměry a nosnost. To znamená, že všechny naše policové systémy a regály jsou certifikovány a schváleny a my jsme tak neustále připraveni na případnou návštěvu z Úřadu práce.