Novozymes, Dánsko

  • Novozymes1
  • Novozymes

Novozymes, Dánsko

Největším světovým výrobcem enzymů je dánská společnost Novozymes, která má své zákazníky po celém světě a její trh zaznamenává intenzivní růst. Proto je ve skladu, v němž společnost Constructor pomáhá zajišťovat vysokou míru bezpečnosti podle standardu DS/EN 15635, neustále rušno.

Manažer skladu, Niels Svendsen vysvětluje: „Poznatek, že bezpečnost skladu je neustále na optimální úrovni, nám dává pocit jistoty. Potom se můžeme plně soustředit na praktický provoz skladu. Vedoucí týmu, Poul Erik Olsen s úsměvem dodává: „Nejsme odborníci na skladová řešení, proto je pro nás důležité být v kontaktu s expertem, který důkladně zná náš sklad.“

„Se společností Constructor vedeme podnětný dialog a pokud nastane bezpečnostní problém týkající se našich paletových regálů, ihned kontaktujeme jejich zástupce. Drobná prasklina nebo malé poškození můžou na první pohled vypadat nevinně, ve skutečnosti můžou být nebezpečné a můžou skončit zhroucením konstrukce,“ vysvětluje Niels Svedsen.

„Během kontrol regálů často dostáváme rady, jak lépe využít prostor nebo zvýšit bezpečnost, např. přednedávnem jsme instalovali ochranný prvek před regál, abychom ho chránili před nárazy vozíků. Jednoduchý a efektivní nápad s dodatečným vyztužením v lesklé světle žluté barvě – dá se jen těžko přehlédnout,“ říká Poul Erik Olsen.

„Musíme říci, že se spoluprací se společností Constructor jsme velmi spokojeni,“ dodává Niels Svendsen. „Pracujeme v rušném a rizikovém prostředí, ve kterém nás od stropu dělí 10 až 12 metrů plných paletových regálů, úzkých uliček, několik vysokozdvižných vozíků a aktivního vybavení na zvedání palet,“ říká Niels Svendsen.