Tarkett, Švédsko

  • Tarkett

Tarkett, Švédsko

Společnost Tarkett AB je součástí skupiny Tarkett, která na trh přináší podlahové produkty. Tato švédská odbytová společnost propaguje podlahy a stěny značky Tarkett určené pro použití v domácnosti, jakož i na veřejných prostranstvích. Ve Švédsku se podlahové produkty vyrábí ve třech závodech: Hanaskog,  Broby (dřevěné podlahy) a Ronneby, které vyrábí homogenní plastové podlahy vhodné pro veřejná prostranství.

Ronneby je největší závod, jehož prostřednictvím společnost Tarkett reaguje na poptávku severských zemí se všemi podlahovými položkami včetně těch, které se vyrábí v Evropě. Produkce z Ronneby se distribuuje do celého světa. Denně se distribuuje 300 tun vinylových rohoží. Ronneby má k dispozici přibližně 13 000 míst na palety, 7 000 na vertikálně skladované a 6 000 na horizontálně skladované vinylové rohože.

Společnosti Tarkett a Constructor vzájemně spolupracují už více než 3 desetiletí. Společnost Constructor během tohoto období dodala do skladu všechny regály a také zajišťuje každoroční kontroly regálů. V rámci těchto kontrol regálů certifikovaní expertní kontroloři regálů ze společnosti Constructor navštěvují jednou ročně sklady, aby zde zkontrolovali všechny regály.

Po každé kontrole se provádí nezbytné opravárenské práce a údržba, kam patří například výměna stojky či nosníku. Společnost Constructor provádí i opravy po vlastních interních kontrolách realizovaných společností Tarkett.

„Kontrolu i údržbu jsme se rozhodli svěřit do rukou společnosti Constructor, protože vidíme, že se jim daří držet vysokou úroveň poskytovaného servisu. Navíc, všechny opravárenské práce vyvstávající z kontrol jsou provedeny rychle,“ říká Marcus Åkesson, inženýr logistiky v společnosti Tarkett AB.