Boots Plc, Velká Británie

  • Boots_Stronglock_1
  • Boots_Stronglock_2

Boots Plc, Velká Británie - Dexion Distribuční střediska

Společnost Dexion, kterou společnost Boots zvolila na základě nabídkového řízení, jasně naplnila svou roli tím, že vytvořila dokonalý první úkon výběru pro prvních 100 řad společnosti Boots.

Když se společnost Boots Group, přední prodejce výrobků pro zdraví a krásu ve Velké Británii, rozhodla provést konsolidaci svého maloobchodního zásobovacího řetězce a automatizaci svých centrálních skladů, zjistila, že je třeba přijmout alternativní řešení na přeměnu stávající sekce prostoru skladu s rozlohou 5 000 čtverečních metrů, aby bylo možné zvládat velké objemy nejlépe prodávaných řad. 

„Do užšího výběru se dostalo několik dodavatelů, ale společnost Dexion jsme vybrali díky jejich konkurenceschopným cenám, designu a schopnosti nabídnout nám řešení na klíč“, řekl Dominic Reilly, projektový manažer ve společnosti Boots Group. „Měli vynikající znalosti o požadavcích a podporovali nás během celého projektu.“

Nové zařízení je otevřeno 6 dní v týdnu a zpracovává široké spektrum zboží od palet dětských plenek až po bramborové chipsy a nealkoholické nápoje. Výrobky se ukládají do válcových nádob (roco), přičemž se každý den použije přibližně 2 000 nádob roco. Z důvodu potřeby velmi rychlého výběru vytvořila společnost Dexion technicky pokročilé zařízení, které je tvořeno regály s posunem dozadu a paletovými aktivními výběrovými pruhy, které se nacházejí ve výběrovém tunelu. Toto zařízení je úplně zabudované do nového automatizovaného komplexu, který dodává zbylých 75 % průměrného denního objemu.

Řešení:

Aby se projekt mohl spustit, designový tým společnosti Dexion spolupracoval se společností Boots při vytváření řešení pro skald, které by maximalizovalo dostupný prostor. Ten se skládá z výběrového tunelu, který se nachází pod samostatným regálem s potlačením dozadu a s aktivními paletovými dráhami, které se starají o tunel. Po dokončení návrhu a odsouhlasení ze strany společnosti Boots jsme budovu začali měnit na plně funkční skladový objekt se speciálním důrazem na zdraví a bezpečnost.

Část budovy byla odstraněna a poté byly nainstalovány kouřové clony, osvětlení, rozprašovače, detektory kouře, kamery CCTV a rozprašovače v regálech.

Jelikož palety váží něco mezi 100 kg až 125 kg, společnost Dexion musela zajistit, aby se do systému regálů vešla jakákoli hmotnost palety v rámci tohoto rozsahu.

Kapacity:

Hlavní systém paletových regálů byl navržen tak, aby obsáhl 1 265 palet a skládá se z aktivní paletové činnosti a z činnosti posunu dozadu s válečky. Celková výška systému je šest metrů, přičemž výběrový tunel má celkovou čistou výšku 2 840 mm. Jedna úroveň dráhy posunutí dozadu na válečcích po celé šířce s hloubkou tří nebo čtyř palet slouží podlahovému systému aktivní palety s výrobkem určeným pro činnost výběru.