Arc E-Commerce, Švédsko

  • ArcEcommerce-Shuttle1
  • ArcEcommerce-Shuttle2
  • ArcEcommerce-Shuttle3

Arc E-Commerce, Švédsko

Klíčová slova pro logistiku ve společnosti Arc E-commerce zní: optimalizace prostoru.

Společnost Constructor zajistila pro společnost Outl1.se ve Stockholmu dynamické řešení pro skladování a manipulaci se zbožím prodávanými přes internet. Když jsme se dověděli, jakým způsobem podnikají, systém paletových kyvadlových přepravníků byl pro ně optimální volbou.

Tvůrce webové prodejny Outl1.se, Joacim Boivie, prodává importované zboží už několik let a dokáže velmi dobře vycítit, co lidé aktuálně potřebují. Stránka Outl1.se nabízí sezónní produkty, což znamená, že přes léto si tu můžete zakoupit zahradní trampolínu či kolo, zatímco v zimě v nabídce najdete tepelná čerpadla nebo sněžné pluhy. Neustále se měnící charakter jejich skladových zásob pro nás předznamenal, že budou potřebovat skladové řešení vhodné pro velký objem zboží s jednoduchým přístupem za současného udržení sezónních produktů v bezpečném prostředí.

www...
Internet je z pohledu Outl1.se v centru pozornosti, a proto, celkem přirozeně, právě prostřednictvím tohoto kanálu kontaktovali své čínské dodavatele. Podobným způsobem na webu narazili i na švédskou společnost Constructor, když hledali odpovědi na výzvy, kterým čelili v oblasti skladování. Pro Joacima Boivieho bylo největším problémem hledání rovnováhy mezi naskladněním velkého resp. malého množství prodávaných produktů. Většina položek prodávaných na stránce outl1.se se importuje z Číny a vzhledem na dlouhý časový interval mezi prvotní myšlenkou a konečným uvedením na webu je pro Joacima mimořádně důležité, aby se dokázal rozhodnout pro ty správné produkty.

Skladová logistika se systémem kyvadlových paletových přepravníků
Jedním z problémů, na které společnost Constructor musela nalézt řešení, byly rozměry skladu, jelikož napříč budovou vedly rozměrné sloupy.  Navíc, profil skladu zahrnoval široký sortiment zboží s různými velikostmi palet, různými nároky a potřebou hromadného skladování. Ideálním řešením v zájmu uspokojení všech prvků byl systém kyvadlových paletových přepravníků. Ten nabídl 4 sekce na 3 úrovních a zajistil 540 pozic pro umístění palet s kompletním přístupem pro kyvadlový přepravník. Tímto řešením byla dosažena vysoká hustota uskladnění s přídavným benefitem v podobě automatické plošiny na vyzvedávání a umísťování palet v zájmu zvýšení rychlosti provozu.


Fakta o instalaci:

  • 4 sekce s 15 paletami do hloubky
  • Výška regálu: 4000 mm
  • Nosnost: 500 kg/paletu
  • Počet míst na palety: 540
  • Manipulace s dlouhou stranou palety EUR s rozměry 800 x 1200 mm
  • 1 kyvadlový přepravník pro max. hmotnost palety 1500 kg