Skladování v mraženém stavu zachovává čerstvost masa ve skladových prostorách společnosti HahkaWay

  • HahkaWay_2
  • HahkaWay_1
  • HahkaWay_3
  • HahkaWay_4

Skladování v mraženém stavu zachovává čerstvost masa ve skladových prostorách společnosti HahkaWay

Společnost HahkaWay Ltd poskytuje svým zákazníkům logistické služby pro mražené produkty. Produkty se skladují na našich paletových regálech při konstantní teplotě -25 ºC v zájmu zachování náležitého stavu skladovaných potravin.

Před výstavbou této budovy v zemi existovalo mnoho skladů, které byly zaměřeny na uskladňování mražených produktů. Společnost si umínila racionalizovat logistiku a zpracování surových materiálů, čímž ve výsledku ušetřila mnoho kilometrů zbytečné přepravy a současně nemalý objem spotřebované energie.

Logistické centrum bylo navrženo a implementováno společností Constructor Finland Oy.  Správa prostoru a paletové skladování se využívá efektivním způsobem, přičemž se díky řešení paletových regálů MOVO Mobile podařilo minimalizovat rozměry uliček.

Mobilní paletové regály jsou umístěny po obou stranách skladu s centrální uličkou uprostřed. Následně rozlišujeme osm samostatných skupin mobilních paletových regálů se čtyřmi nebo pěti mobilními základnami/vozíky, z nichž každý má délku 28 metrů. Při vchodu do skladu najdeme dva dopravníky na přepravu zboží z mrazírenského uskladnění ven k transportnímu terminálu.

Nízká skladovací teplota udržuje potraviny a ingredience čerstvé. Teplota mrazírenského uskladnění se konstantně udržuje na hodnotě -25 stupňů Celsia. Dva počítačové systémy zajišťují, že teplota zůstává na konstantní hodnotě -25 °C. Zatímco tepelný efekt světla se minimalizuje tím, že světla se rozsvítí jen při otevření uličky v mobilním policovém regálu, zbylá část haly zůstává ve tmě.

Výška

9,3 m

Počet paletových pozic

16 000 ks

Zátěžová kapacita na jednu paletu

200 – 1000 kg

Délka vozíku

28 m

Zátěžová kapacita vozíku

240 t

Ovládání

IFM Ecomat

 

Společnost HahkaWayLtd se zaměřuje na poskytování logistických služeb, přičemž v rámci svých provozů využívá nejmodernější technologie, aby všechny dodávky probíhaly v požadovaný čas a na požadovaném místě. Její služby pokrývají celý logistický řetězec, od vyzvednutí přes balení, skladování až po přepravu k místu kontroly objednávek a fakturaci. Kapacita mrazírenského logistického centra společnosti HahkaWay dělá z tohoto provozu největší mrazírenské skladové středisko na bázi mobilních regálů v celém Finsku. Produkty zákazníků se zmrazí a následně uskladní ve skladu.