Společnost GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA si namontovala svou 3. instalaci mobilního paletového regálu

  • gardentrade1
  • gardentrade2
  • gardentrade3
  • gardentrade4

Společnost GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA si namontovala svou 3. instalaci mobilního paletového regálu

Pokračující rozšiřování společnosti Garden Trade vyžadovalo vyšší skladovací kapacitu, proto kontaktovali společnost Dexion, aby jim poskytla řešení a poradenství.

Jejich zvolené řešení kompletně vyrobila, dodala a nainstalovala společnost Dexion a zahrnovalo 3 bloky mobilních paletových regálů MOVO, které zajišťují přibližně 5000 míst pro paletizované zboží.

Od roku 1998 pokračoval růst značky GIARDINO, přičemž se stávala silnou domácí značkou v oblasti spotřebitelského zahradnictví. V současnosti představuje společnost GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA vedoucí společnost na trhu plotových produktů v Belgii a dosahuje obratu 12 miliónů euro z prodeje v rámci Belgie, přičemž dodává zboží do zemí v Evropě a mimo ni.

Požadavek

V roce 1997 byl nainstalován ve společnosti Garden Trade jejich první systém mobilních paletových regálů ve skladu s rozlohou 1600 m2.  

Z důvodu trhového růstu a zvyšující se pracovní síly společnost rychle přerostla své prostory a začátkem roku 2005 byl otevřen druhý sklad s rozlohou 3700 m2.

Společnost Garden Trade pokračovala ve svém růstu a o 6 let později byl potřeba třetí sklad. Avšak na základě projekcí a jejich zkušeností s nepřetržitým růstem se rozhodli plánovat do budoucna a kontaktovali společnost Dexion, aby prodiskutovali zabezpečení jejich skladovacích požadavků do budoucna.

Řešení 

Společnost Dexion navrhla radikální koncept pro přípravu budoucího růstu, kterým byla instalace kolejí pro mobilní paletové regály s vysokou hustotou, které ještě následujících několik let nebudou potřeba. Mezitím byly v jejich novém skladu postaveny standardní paletové regály, pro zajištění dodatečného skladovacího prostoru pro jejich společnost.

Až v roce 2014 potřebovala společnost Garden Trade po další expanzi více skladovacího prostoru. Byl to rok, kdy se vrátila společnost Dexion a v souladu s předpovědí v roce 2010 začala proměňovat statické regály na mobilní paletové regály, přičemž využila původní regály a v případě potřeby přidala nové, které umístila na mobilní základny MOVO. Práce byly vykonávány ve 3 fázích s velmi malým narušením každodenního podnikání, jako například skladování a vyzvedávání zboží. Instalace po uvedení do provozu zdvojnásobila skladovací kapacitu společnosti Garden Trade v rámci stejného skladu, který je jejich domovem od roku 2010.

Technické údaje

O 25 let později má nyní společnost skladovací prostor dosahující 11 000 m² sestávající ze tří bloků mobilních paletových regálů MOVO značky Dexion, které dokážou uskladnit celkově přibližně 5000 palet zboží.

MOVO představovalo zvolené řešení pro značku GIARDINO, protože jim poskytovalo následující výhody: 

  • MOVO bylo možné integrovat do jejich WMS, čímž bylo umožněno rychlé vyzvedávání
  • MOVO je možné obsluhovat z kabiny vysokozdvižného vozíku nebo z WMS, t. j. následující ulička se otevře po vyzdvižení položky v pořadí.
  • Uličky MOVO dosahují délky až 27 metrů
  • Na úplném konci se nachází chodba pro přístup lidí za účelem nouzového přístupu k východům.
  • Regál se otevře v souladu s přístupem určitého vozidla, když se vypne protipožární alarm.