Bosch Animal Feed, Německo

  • Bosch_1
  • Bosch_2
  • Bosch_3
  • Bosch_4
  • Bosch_5

Bosch Animal Feed, Německo - Dexion Štíhlá výroba

Společnost Bosch animal feed potřebovala z důvodu rozšíření své řady produktů rozšíření a modernizaci svých výrobních závodů. Kromě budovy výroby se plánoval sklad se 4 000 m2 a přepravní středisko. Kapacita vyžadovala několik tisíc míst pro Euro palety. 

Sklad potřeboval cenově efektivní kombinaci běžných paletových regálů a moderní technologie ovládání, aby byl umožněn nejkratší přístupový čas k paletizovanému zboží. Také se požadovalo řešení přepravy paletizovaného hotového zboží ze závodu do skladu za účelem odeslání.

Řešení

Společnost Dexion vyvinula nový koncept pro poloautomatický sklad výroby. Řešení využilo komponenty systému dopravníku s paletovým regálem P90 a warehouse management systémem DILOS. 

V budově výroby přešlo paletizované zboží místem na obalování smrštitelnou fólií a výtahem na elektricky poháněný pás dopravníku. Na páse přešly palety kolem systému MOVO.

Většina palet přechází přes zvedací stanici na jednu ze tří úrovní. Tam si palety převezme pojízdný vozík a přepraví je do předurčeného kanálu paletového toku. Avšak před dosažením stanice zvedání se dají palety manuálně přidávat nebo odebírat. 

Neobvyklým prvkem tohoto řešení je nepřetržitá přeprava zboží gravitačními válečkovými dopravníky. Palety se přemísťují do požadované polohy jen díky samotné gravitaci. Vestavěné brzdící válečky zaručují nepřetržitou rychlost 2 metry za sekundu.

Nyní se nakládá až do 600 palet denně, které mají celkovou hmotnost až do 100 000 kg.

Kapacity:

Skladovací kapacita v regálu Pallet flow: 4908 Euro palet
Počet kanálů Pallet flow (délka 35 m): 48 ve 3 úrovních
Kapacita na válečkový dopravník (dlouhý): 27 Euro palet
Počet kanálů Pallet flow (délka 22 m): 20 ve 3 úrovních
Kapacita na válečkový dopravník (krátký): 17 Euro palet